به دلیل این از رولیک ضربه گیر استفاده میشود، که  در هنگام کار  کردن با دستگاهدنیروی بیش از حدی  به تسمه وارد میشود .رو لیک های پلاستیکی یا ضربه گیر به علت داشتن ابعاد مختلفی از روکش های پلاستیکی با فاصله های زیادی کنار هم قرار میگیرند وازایجاد  آسیب دیدگی وضربه در رولیک های رفت و برگشت جلوگیری میکند.
 
کاربرد رولیک ضربه گیر و محل قرار گرفتن رولیک ضربه گیر در محل های بارگیری می باشد، جایی که متریال روی تسمه نوار نقاله ریخته شده که در واقع باعث صدمه به آن میشود.
یکی از کاربردهای رولیک پلاستیکی یا ضربه گیر قرار گرفتن این رولیک ها در محل های بار گیری می باشد. جای که متریال روی تسمه نوار نقاله ریخته شدهاست که درواع باعث می شود که آن صدمه ببیند.
رولیک ضربه گیر یا لاستکی به علت بالابودن وزن قالب و همچنین نیروهای که درحین حرکت وارد می شوند تحت فشار هستند. (مثل قرار گرفتن جسم به روی نوار نقاله)
اندازه پوشش های لاستیکی که در رولیک ضربه گیر استفاده می شود هم انداز رولیک های رفت در نوار نقاله هستند و اندازه لوله رولیک ضربه گیر بر اسا اندازه پوشش های لاستیکی است.
 
 
 
 
رولیک لاستیکی یا ضربه گیر

شرح رولیک های ضربه گیر: حلقه های لاستیکی محکم بر روی رولیک برهنه نصب می شوند تا ضربه های مربوط به افتادن مواد روی تسمه را جذب کنند. از این رولیک ها به طور کلی برای تجهیز ایستگاه های بالایی واقع در زیر اسکله محصول استفاده می شود. رولیک های نقاله Promeca: Promeca طیف کاملی از رولیک های نقاله و رولیک های حمل و نقل مواد فله را به شما ارائه می دهد. با استفاده از تجربه خود در معدن و معدن ، کارهای سیمان یا صنعت شیشه و گچ Promeca انتخاب کرده است تا رولیک های دستی خود را تولید کند. رولیک های دستکاری Promeca طبق مشخصات تولید می شوند بارهای خاص ، آنها به منظور تضمین عملکرد و طول عمر ، از شرایط بسیار سختی برخوردار هستند دانش و مهارت Promeca و کیفیت پیمانکاران فرعی انتخاب شده شما را تضمین می کند یکی از کارآمدترین محدوده رولیک های نقاله در بازار است.
مزایا: ساخت مستحکم تولید با دقت بالا متمرکز و تعادل کامل مهر و موم شده هرمتیک بدون نیاز به نگهداری مقاومت کم در برابر شروع و ضریب اصطکاک کم
طول عمر: 30000 ساعت
مشخصات لازم به یاد داشته باشید: محور فولادی سرد سرد لوله جوش داده شده با سنج سنگین قفس تحمل سرد و کالیبره شده حلقه های آب بندی داخلی حلقه آب بندی خارجی مهر و موم هزارتوی بلبرینگ دقیق محافظ کپسول محافظ روغن کاری مادام العمر محافظت از اپوکسی

انواع رولیک های لاستیکی

1. رولیکهای فلزی

 نوع  رولیکهای فلزی
 ویژگی  معادن ذغال سنگ، شن و ماسه، صنایع کاغذ و مواد شیمیایی، فولاد سازی، ذوب و ریخته گری، نورد و لوله سازی
 کاربرد  نوار نقاله

2. رولیکهای ضربه گیر (Impact Roller)

 نوع  رولیک ضربه گیر
 ویژگی  آب بندی مناسب، اصطکاک مناسب با نوار نقاله
 کاربرد  نوار نقاله

3. رولیکهای برگشت (Return Roller)

 نوع  رولیکهای برگشت (Return Roller)
 ویژگی  آببندی مناسب
 کاربرد  نوار نقاله

4. رولیکهای پلیمری

 نوع  رولیکهای پلیمری
 ویژگی نصب و نگهداری آسان، 
 
سطح پائین سایش و خوردگی
 
سازگار با تسمه ها
 کاربرد خطوط انتقال مواد ساحلی، معادن زغال سنگ، معادن شن و ماسه، معادن مس

5. رولیکهای پرسی 

 نوع

 رولیکهای پرسی 

 

 ویژگی

 ضد سایش، مقاوم در برابر ضربات مکانیکی

 کاربرد

ماشین آلات صنعتی مانند نقاله ها، دستگاه های تغذیه، صنایع کاغذ سازی، چاپخانه ها، صنایع نساجی، دستگاه های خمشی


رولیک های ضربه گیر

رولیک های ضربه گیر می توانند ضربات ناشی از اجسام سنگین و بزرگ و تیز را مهار کنند برای مثال در پروژه های ساختمانی می توانند از سقوط مصالح جلوگیری کنند.

 

رولیک های ضد چسبندگی

رولیک های ضد چسبندگی زمان کاربرد دارند که اجسامی که باید روی نوار نقاله انتقال داده شود حالت مرطوب و چسبنده داشته باشند این نوع مواد اگر روی رولیک های پلاستیک معمولی منتقل شوند می تواند باعث خرابی شوند ولی رولیک های ضد چسبندگی می‌توانند مواد چسبنده در علاوه بر اینکه به راحتی منتقل کند به راحتی نیز از آن جدا شوند و دیگر کسی نگران خرابی رولیک ها نباشد.