چرخ لاستیکی

 

 چرخ لاستیکی صنعتی

چرخ های لاستیکی صنعتی برای حمل مواد غذایی یا به صورت کلی حمل متریال های اولیه در بعضی از کارخانه ها استفاده می شود.
چرخ های لاستیکی صنعتی معمولا از دو نوع مواد پلیمری یعنی لاستیک و پلی اورتان ساخته می شود هر کدام از این دو نوع چرخ لاستیکی کاربرد های متفاوتی دارند.
اولین لاستیک ها از شیره درختان گرفته می شد و در صنعت به قطعات مختلف تبدیل می شد به این ترتیب در واقع چرخ های لاستیکی از لاستیک های طبیعی درست می شدم و راهی صنعتی شدند و از آن قطعاتی مانند چرخ های لاستیکی ساخته می شود.

خواص فیزیکی چرخ لاستیکی

با این حال الان با ترکیبات شیمیایی موجود می توان چرخ های لاستیکی از لاستیک های غیرطبیعی و با استفاده از پلیمر درست کرد.
چرخ های لاستیکی برای سطوح بسیار کاربردی هستند. علاوه بر این چرخ های لاستیکی می توانند به راحتی از اصطکاک جلوگیری کنند و باعث شوند چرخ لاستیکی سر نخورد. چرخ های لاستیکی خاصیت جذب شوک دارند و باعث می شوند که حرکت نرم تری فراهم کنند.

ویژگی مقاومت لغزشی چرخ های لاستیکی

بچه های لاستیکی دارای انعطاف پذیری بسیار بیشتری هستند. علاوه بر این برای قالب گیری شکل پذیری بالایی دارند. هرچه میزان شکل پذیری آنها بیشتر باشد لغزندگی آن کمتر می شود.

خاصیت ضربه گیری چرخ لاستیکی

چرخ های لاستیکی به دلیل خاصیت ارتجاعی و ضربه گیری بالایی که دارند بسیار در مقابله ارتعاش و ضربه مقاومت هستند‌.

ظرفیت حمل بار چرخ لاستیکی

ظرفیت حمل بار چرخ لاستیکی نسبت به دیگر چرخ های پلیمری که در بازار برای کاربردهای دیگر استفاده می‌شود بسیار و کمتر است. چرخ لاستیکی در برابر شکست مقاوم نیست و بار زیاد ممکن است باعث برش خوردن چرخ لاستیک شود.
در نتیجه چرخ های دستی نسبت به دیگر مواد پلیمری میزان آسیب‌پذیری بالاتری دارد.

خاصیت مقاومت در برابر سایش چرخ لاستیکی

چرخ های لاستیکی پایین که در مقابل سایش نصف و تن مقاوم هستند . ولی به دلیل اینکه برای افزایش استحکام به چربی مواد لاستیکی کربن اضافه می شود رنگ آن سیاه میشود.
بسته به میزان کربنی که با مواد خام لاستیک ترکیب می شوند، مقاومت آن در برابر خوردگی و سایش نیز تغییر می کند کند لاستیک های درجه یک که با ترکیب درستی از مواد خام لاستیک و مواد پر کننده ساخته شده باشند دارای استحکام بیشترین می باشد.